СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во вторник ни доаѓаат најголемите априлски снегови

Експертите за порталот Север Ведер Јуроп предупредуваат дека во наредните денови драматични промени го очекуваат европскиот континент, односно дека станува збор за историски ладен удар од Арктикот.

Метеоролозите предвидуваат силни снежни врнежи на Алпите и Балканот во вторник и предупредуваат на мраз кој би можел да ја загрози вегетацијата која цвета.

Продолжува силното заладување во вторник попладне, кое снегот освен на планините, понекаде и многу обилен, би можело да го донесе и во пониските региони, тврдат метеоролозите, додавајќи дека доколку моменталните симулации на овој временски модел би се одржале, во вторник би донеле еден од најголемите априлски снегови во целиот регион.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content