СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Владиката Петар на Благовец ќе служи света литургиja во Стара цpква во Прилеп

Драги браќа и сестри. Во петок на 7ми, го славиме Светото Благовештение, кон Пресветата Мајка наша Богородица, што е и храмов празник на ова наше духовно светилиште, овој наш храм.

Со Божествената Света литургија ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство, нашиот Митрополит г. Петар.

Нека ни е напомош и сите заедно со нашиот архиереј, да се помолиме за поуспешни времиња, на Прилеп и прилепчани и за здравје и спасение на нашиот народ македонски – стои во соопштението на храмот Св. Благовештение – Стара црква од Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content