СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Викендов по седми пат ќе се одржи меморијалниот турнир “Миле Нешкоски”

Ракометниот клуб Прилеп ја продолжува традицијата и ова лето ќе го организира меморијалниот турнир во чест на прерано починатиот „Миле Нешкоски“.

Турнирот летово ќе се одигра по седми пат, а истиот ќе се одржи од 26-28 август.

Прилеп во улога на домаќин ќе пречека уште пет екипи кон крајот на август, а и оваа година турнирот ќе има меѓународен карактер.

Ќе видиме и ново домашно име. Екипата на Мулти Есенс, новиот ракометен проект на Алкалоид ќе настапи на овој турнир на кој ќе бидат уште и екипите на Струга и на Скопје 2020.

Дубочица од Србија и грчкиот ПАОК ќе бидат гостите од странство.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content