СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Веќе има еден КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД СДСМ – САЊА ЛУКАРЕВСКА (Видео)

Заменик претседателката на СДСМ и директорка на Управата за јавни проходи, Сања Лукаревска во подкаст „CampFireTalks“ на СДСМ откри дека ќе се кандидира за претседателка на државата.

Имено, на прашањето „Кога ќе се кандидирате за претседател на државата“, таа вели дека тоа ќе биде за следниот мандат.

„Следниот мандат, не овој сега, како му доаѓа, 2029 година“, порача Лукаревска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СДММ (@sdmmakedonija)

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content