СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Вечерва нов протест пред Владата

Протесетот „Ултиматум – НЕ благодарам“ ќе продолжи вечерва во 19 часот од Владата, преку министерството за правда, па се’ до Собранието.

Oрганизаторите го повикуваат секое семејство на својот балкон или прозорец да го развиори македонското знаме.

„Денес продолжуваме со протестен марш. Во 19 часот пред Влада, преку министерство за правда каде ќе порачаме дека Уставот не е тоалетна хартија, па се до Собранието. Масовно, мирно и достоинствено да протестираме, народот да е последната брана против нечесната игра која ќе направи насилна бугаризација на народот и Македонија. Да кажеме НЕ на Ултиматумот“, се наведува во информацијата за протестот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content