СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Вечерва на овие места снегот не планира да престане да паѓа

Снег вечерва врне на повеќе места во Македонија.

Меѓу нив се и ски центарот Попова Шапка, а снег има и во Маврово, Пониква, и на Пелистер.

Според УХМР снег ќе врне и во наредните денови, а тоа ќе придонесе да се зголеми снежната покривка низ целата земја, особено во ски центрите.

Метеоролозите најавива снег, а дожд на пониските места и следната недела, а освен тоа од вчера се чувствува и значително постудено време во земјава.

Инаку утре започнува ски сезоната во двата најголеми ски центри во Македонија, а тоа се Попова Шапка и Маврово.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content