СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Вардар ќе му гостува на ПИК Сегед на 22 декември

Екипата на Вардар 1961, сепак ќе одигра еден натпревар од ракометната Лига на шампиони до крајот на оваа 2020 година.

Дуелите со Порто и ПСЖ беа одложени поради ситуацијата со Ковид 19, па се чинеше дека календарската година е завршена за „црвено-црните“.

Сепак, ЕХФ закажа нив термин за гостувањето кај унгарски ПИК Сегед, а тоа е 22 декември, во 20.45 часот.
„Одложениот натпревар од 3. коло од групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите против ПИК Сегед ќе го играме на гостински терен на 22 декември 2020 година“, потврдија од Вардар.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content