СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Вака изгледа утринава она што треба да е автопат Кичево – Струга – Охрид, уште една лага на виделина!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својата официјална Фејсбук страница утринава објави фотографии од она што всушност она што треба да е автопат Кичево – Струга – Охрид.

– Најголемиот показател за неспособноста и криминалот на СДСМ и ДУИ. Уништени коловози и скоро никакви активности за изградба на автопатот направија цел регион да е стопански, туристички и инфраструктурно отсечен. Денес е недела 9ти Октомври, власта вети дека до понеделник 10ти Октомври ќе ја пушти делницата од Требеништа до Охрид. Уште една лага на виделина, пишува Николоски во својата објава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content