СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Бегалец од затвор фатен и вратен зад решетки

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје, денеска во 13:50 часот во село Ангелци, локален пат за село Градошорци, струмичко, го лишиле од слобода О.П.(46) од село Ангелци.

Тој бил осуден на казна затвор од пет години за сторено кривично дело „разбојничка кражба” по член 238 од Кривичниот законик и за него била распишана централна потерница по наредба од Казнено-поправната установа затвор Струмица за доиздржување на 13 месеци од казната“, соопштои МВР.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за доиздржување на казната.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content