СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Апел за помош: Изгope кyќа – мajка и три дечиња ocтанaa на yлица, маж со изгopeници се бopи за живот

Апел за помош на семејство од скопско Катланово.

– Домаќинот (Жарко, роден 1978год) е во болница, во тешка состојба, не се знае дали и ќе преживее, 75% од телото му е изгорено. Сама сум со три малолетни деца, на улица сме, немаме ниту храна, ниту облека, утрата и ноќите се ладни. Ладно ни е и гладни сме, те молам помогни ни, ми рече сопругата на Жарко од скопско Катланово, кој што пред некој ден им се опожари куќата, пишува Јована Нановски на Фејсбук и апелира за помош.

Доколку сакате да донирате финансиски средства, тоа можете да го направите преку:

Здружение на граѓани „Стопли Срце”
Сметка за донации: 270072685480143
IBAN: MK07270722000030435
HALKBANK

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content