Локално
  пред 1 недела

  Континуирано се подобруваат условите во прилепските детски градинки

  Со залагање на менаџерскиот тим на Јавната општинска установа Детска градинка (ЈОУДГ) „Наша иднина“, а…
  Локално
  пред 1 недела

  НУ „Завод и Музеј“- Прилеп ќе го конзервира иконостасот во црквата „Св. Благовештение“

  Градоначалникот Илија Јованоски, директор на прилепскиот „Завод и Музеј“, Благоја Атанасоски како и пратениците Кети…
  Здравје
  пред 1 недела

  Македонец меѓу најдобрите лекари во Бугарија

  Македонецот Борче Николовски кој потекнува од Демир Капија и работи како кардиолог во Бугарија е…
  Технологија
  пред 1 недела

  Светски ден на „ИНТЕРНЕТ НА НЕШТАТА“

  Светскиот ден на „Интернет на нештата“ (Internet of Things – ИоТ), се одбележува денеска, а…
  Локално
  пред 2 недели

  Со средства од Јапонската амбасада подобрени условите во ОУ „Добре Јованоски“

  Градоначалникот Јованоски заедно со амбасадорката на Јапонија во Северна Република Македонија, Н.Е. Г-ѓа Кеико Хенда,…
  Спорт
  пред 2 недели

  Една година од формирањето на Џудо Клубот Санкаку

  По повод првиот роденден, односно една година од формирањето на Џудо Клубот Санкаку –Прилеп, на…
  Локално
  пред 2 недели

  Пингпонгарски настан по повод Меѓународниот ден на спортот

  По повод Меѓународниот ден на спортот за развој на мир, Пингпонгарската Федерација на Македонија (ППФМ)…
  Технологија
  пред 2 недели

  Дигиталната диктатура – политички систем на иднината

  Како глобализацијата ги стави во своја функција брзорастечките технологии Во врка со прашањето за поврзаноста…
  Здравје
  пред 2 недели

  Балканскиот конгрес по урологија во Охрид

  Повеќе од 250 лекари специјалисти од Словенија, Хрватска, Србија, БиХ, Црна Гора, Албанија, Бугарија, Турција…
  Економија
  пред 2 недели

  Македонија потпиша Договор: Ќе се укинува роамингот

  Македонија попиша договор за целосно укинување на роамингот со Србија, Црна Гора, Албанија и БиХ.…
   Спорт
   пред 2 недели

   Една година од формирањето на Џудо Клубот Санкаку

   По повод првиот роденден, односно една година од формирањето на Џудо Клубот Санкаку –Прилеп, на ден 06.04.2019 клубот одржа Полагање…
   Култура
   пред 3 недели

   Универзитетот „Гоце Делчев“ одбележа 12 години постоење

   Да се направат сериозни и големи реформи во образовниот систем, како и целосно да се ревидира болоњскиот процес зашто сега…
   Култура
   пред 3 недели

   Еве каде е снимен спотот за „Нешто ќе те питам бабо“

   Спотот за новата преработка на момците од дуото „Некст Тајм“, „Нешто ќе те питам бабо“ е најгледаното видео во нашата земја во моментов. Така покажуваат…
   Спорт
   пред 4 недели

   Вардар со убедлива победа на гостувањето во Загреб

   Екипата на Вардар синоќа славеше убедливо на гостувањето кај ППД Загреб со 18:27 (6:14) во првиот дуел од осминафиналето на…
   Skip to content