Локално
  пред 5 часа

  Џудо клубот Сеишин Прилеп жнее награди

  На 11 ноември годинава во спортската сала Борис Трајковски, во Скопје се одржа 9-тиот Меѓународен…
  Здравје
  пред 6 часа

  Повеќекратна примена на козметиката

  Ве мачат плускавци на нозете или ви снемало пена за бричење а итно треба да…
  Спорт
  пред 6 часа

  Португалија домаќин на првото финале на Лигата на нациите

  Португалија ќе биде домаќин на првото издание на финалето на Лигата на нациите, објави УЕФА…
  Технологија
  пред 6 часа

  Samsung Galaxy Note 10: 6.66 инчен 4К дисплеј

  Покрај Galaxy S10 и S10 Plus, Samsung очекуваме наскоро да претстави уште еден премиум уред,…
  Земјоделие
  пред 6 часа

  Езеро гледаат, а нивите не можат да ги наводнуваат

  Езеро гледаме пред нас, тоа ни е на неколку метри, на дофат на раката што…
  Спорт
  пред 6 часа

  Ѓоковиќ и Зверев за крај на тениската сезона

  Новак Ѓоковиќ и Александар Зверев ќе стават крај на сезоната во машкиот тенис со меѓусебен…
  Политика
  пред 8 часа

  Претседателот Иванов во официјална посета на Хашемитското Кралство Јордан

  Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата, г-ѓа Маја Иванова, од денеска,…
  Здравје
  пред 20 часа

  Секој ден нека ви започне со овој сок

  Во морето од модерни намирници и диетални суплементи забораваме на основната храна која треба да…
  Економија
  пред 1 ден

  Промоција на директна авионска линија Охрид – Виена

  На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ денеска попладне ќе слета првиот авион на компанијата „Визер“…
  Локално
  пред 1 ден

  “Prilep Special Show”

  По втор пат во Прилеп настан кој не се пропушта! Настанот ќе го води Александар…
   Спорт
   пред 6 часа

   Португалија домаќин на првото финале на Лигата на нациите

   Португалија ќе биде домаќин на првото издание на финалето на Лигата на нациите, објави УЕФА на својата официјална веб-страница. Тоа…
   Спорт
   пред 6 часа

   Ѓоковиќ и Зверев за крај на тениската сезона

   Новак Ѓоковиќ и Александар Зверев ќе стават крај на сезоната во машкиот тенис со меѓусебен натпревар во финалето на АТП…
   Спорт
   пред 1 ден

   Очекуван триумф на македонските фудбалери

   Фудбалската репрезентација на Македонија ја оствари целта, победи против Лихтенштајн во меч од 5.коло во Лигата на Нациите. Нашите фудбалери…
   Култура
   пред 2 дена

   Директорите на ученичките и студентските домови бараат зголемување на партиципацијата од државата

   Здружението на директори на ученичките и студентските домови во Република Македонија бара зголемување на партиципацијата за ученик, односно студент што…